Evet, İtalyan Sığırının Chicago Dışında Bir Hayatı Var

Bakec

New member
Şikagolular, memleketlerinde İtalyan sığır eti tedarikçileri seçerken seçici olabilirler. Ama çok sevilen sandviçi Chicago’nun dışında yaratmaya çalışanlara karşı daha da sertler.

Calif, Petaluma’daki Roy’s Chicago Dogs at the Yard’ın sahibi Chris Caudill, “Kaliforniya’da yaparsanız ve tam olarak istedikleri gibi değilse, size haber verirler” dedi.

Bununla birlikte, giderek artan sayıda cesur ruh – genellikle yerinden edilmiş Şikagolular – şehrin en az anlaşılan yerel lezzetini ulusal bir şey haline getirme zorluğunu üstlendi.


İtalyan bifteği Milwaukee’deki Dogg Haus’ta ve Sarasota ve Venedik, Fla’da lokasyonları bulunan Tony’s Chicago Beef Company’de servis edilir. New York’ta, Hank’in Covid pandemisinden önce Chambers Street’te yeri olan Juicy Beef’i , Brooklyn’deki Smith Street’teki Sixth Ward adlı restoranda genişletilmiş bir pop-up olarak Ocak ayında yeniden ortaya çıkacak. Brooklyn’e yeni gelen başka bir şirkete katılıyor: Windsor Terrace’ta İtalyan bifteği ve Chicago tarzı sosisli sandviç satan duvardaki bir delik olan Dog Day Afternoon.


Bir işletme sahibi Joe Boyle, sığır eti yemeği için “Bir tür yetişkin sandviçi gibi” dedi. “Kesin bir takipçisi var. Ayrıca, buralarda bir sürü Chicago yerlisi var. ”

Bay Boyle, Chicago’nun bir banliyösü olan Oak Park, Ill.’de büyüdü ve Buttermilk Channel restoranında birlikte çalıştığı Jarret Kerr ile Ağustos’ta Dog Day Afternoon’u açtı.

Dog Day Afternoon’un sahipleri – Joe Boyle, solda ve Jarret Kerr – Chicago’nun bir banliyösü olan Oak Park, Illinois’de büyüdü. Kredi. . . The New York Times için bir Rong Xu

İtalyan sığır eti müjdesinin en üretken propagandacısı, şu anda California, Arizona, Iowa, Indiana, Minnesota, Wisconsin, Michigan ve Florida’da satış noktaları bulunan ve Teksas’ta açmayı planlayan Chicago merkezli Portillo’s zinciridir. İtalyan bifteği her yerde en çok satandır.


“Birçok şey alıyorum: ‘Bu şehre yeni taşındım. Lütfen burada bir Portillo açar mısınız?'” dedi zincirin pazarlama ve tesis dışı yemeklerden sorumlu başkan yardımcısı Nick Scarpino.

İtalyan-sığır eti hayranları, sandviçin kritik bileşenlerinin üçlüsü konusunda özeldir – nemli, ince dilimlenmiş sığır eti; doyurucu bir rulo; ve giardiniera veya tatlı biber olarak bilinen baharatlı lezzet, ya da her ikisi. İtalyan sığır eti eleştirmenlerini mutlu etmek için, bu şehir dışındaki restoranların çoğu, et için Vienna Beef, ekmek için Turano Baking Company ve giardiniera için Marconi de dahil olmak üzere, sandviçle ilgili Chicago merkezli şirketlerden malzeme sipariş ediyor.

Bay Boyle, “Bazı insanlar kendi et suyunu yapmaya çalışırlar,” dedi. “’Bunu özel bir sandviç yapacağım’ diyorlar. ‘ Ama çalışan bir adamın sandviçi. Bu basit. Eskisi gibi geleneksel şekilde tutmaya çalışıyoruz. ”

Dogg Haus’un kurucusu Mazen Muna, klasik Chicago modelini onurlandırdığınız sürece her yerde İtalyan bifteği yapabileceğinizi söyledi. “Zor olduğunu düşünmüyorum” dedi. “Bir kişi doğru ürünleri alıyorsa ve kaliteden ödün vermiyorsa, coğrafi konum bir fark yaratmaz. ”

California’daki Roy’s Chicago Dogs’tan Bay Caudill, sandviçle ulusal şöhret arasında duran tek şeyin Cook County’nin ötesinde müşteri anlayışı olduğuna inanıyor.

“Biraz komik,” dedi. “Daha fazla insanın bunu yapmamasına şaşırdım. Philly cheesesteak her yerde popülerdir, ancak İtalyan bifteği bir tür öğrenme eğrisidir. ”


Takip et NYT Gıda Twitter’da ve NYT Instagram’da Yemek Pişirme , Facebook , YouTube ve Pinterest . Tarif önerileri, pişirme ipuçları ve alışveriş tavsiyeleri ile NYT Cooking’den düzenli güncellemeler alın .
 
Üst