Girişimcilik NY Toplu Konutlarında Yaşıyor. Şehir Yükselecek mi?

Bakec

New member
Birçok gece, iki çocuğuna evde eğitim vererek geçen uzun bir günün ardından, Tamykah Anthony, en büyük toplu konut kompleksi olan Queensbridge Houses’taki mutfağında doğal güzellik ürünleri pişirerek ocağın başında duruyor New York’ta.

Hayat boyu bilime duyduğu ilgiyle, ailesine finansal istikrar sağlamayı umarak ürünleri resmi olarak 2017’de satmaya başladı. Şimdi, işinden sonra, Xanthines All Natural Products, son iki yıldaki roller coaster’dan kurtuldu, 36 yaşındaki Bayan Anthony, fabrika alanı aramayı düşünüyor.

Bayan Anthony, Long Island City’deki Queensbridge’deki komşularına atıfta bulunarak, “Beş yıldızlı restoranlarda olması gereken yiyecekleri satan insanlar tanıyorum” dedi. “Fayansları yere koyabilecek insanlar tanıyorum. Kuaförleri tanıyorum. Ancak bir şeyde gerçekten harika olmaktan bir iş sahibi olmaya geçişte büyük bir boşluk var.”

New York City yetkilileri pandemiden adil bir ekonomik toparlanmanın nasıl sağlanacağıyla boğuşurken, kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Kentsel Gelecek Merkezi’nin bu hafta yayınladığı yeni bir rapor, grubun acil olarak tanımladığı şeyi vurguluyor. Bayan Anthony gibi toplu konutlarda yaşayan yüzlerce girişimciyi desteklememiz gerekiyor.
Ülkenin en büyük toplu konut sistemini işleten New York Şehri Konut İdaresi tarafından yönetilen binalar, çoğu giderek artan şekilde artan 266.000’den fazla yetişkine ev sahipliği yapmaktadır. yerli işletmelerden para kazanmak.

Bu kayıt dışı ve kayıt dışı işletmeler genellikle ya onlar için ana gelir kaynağı ya da tam zamanlı bir işe ektir. Güney Bronx’taki Mitchel Evleri’nin lobisinde, sakinler tarafından yayınlanan el ilanları, kirpik uzatma ve saç örgüsü gibi yan hareketlerin reklamını yapıyor.Taino mirasından ilham alan bebek kıyafetleri satan ve Ramona Ferreyra tarafından kurulan Ojala Threads’den ürünler. Kredi… The New York Times için Carly ZavalaNew York’ta, pandeminin ekonomik yansımaları, yıllarca geri dönmeyebilecek işlere alternatif olarak girişimciliğe dönüşü teşvik etti.

NYCHA sakinlerinin yaklaşık dörtte biri, oteller, perakende mağazaları ve restoranlar da dahil olmak üzere toparlanması en yavaş olan sektörlerde çalıştı. Ve savunucular, şehir genelinde yüzde 7 ile karşılaştırıldığında, sakinler arasındaki işsizlik oranının yüzde 25 ila 35 civarında olduğunu tahmin ediyor.
Ancak rapor, New York City’nin küçük işletme yardım programlarının, ortalama aile gelirinin düşük olduğu NYCHA konutlarında yaşayan geniş bir sakin grubuna ulaşmada başarısız olduğunu ortaya koydu. 25.000 dolar civarında.

Kentsel Gelecek Merkezi’nin yönetici direktörü Jonathan Bowles, “Bu, şehirdeki kullanılmayan en büyük girişimcilik fırsatı olabilir” dedi.

NYCHA’nın girişimcilik için mevcut eğitim programı, diğer tüm endüstriler hariç, yalnızca yemek ve çocuk bakımı işletmelerine odaklanmaktadır. Rapora göre programın kapasitesi sınırlı ve mevcut koltuk sayısından yüzlerce başvuru var.

Şehrin Küçük İşletme Hizmetleri Departmanından bir sözcü, bu sektörlerin büyümeleri ve nispeten daha düşük giriş engelleri nedeniyle seçildiğini söyledi.

Geçen yıl, yaklaşık 1.600 NYCHA sakini kendi işletmelerine sahip olduğunu bildirdi – bu, NYCHA sakinlerinin toplam nüfusunun yüzde 1’inden az, ancak yine de 2012’dekinden beş kat daha fazla.

Girişimciliğe artan ilgi, pandemi sırasında ulusal bir start-up patlamasını yansıtıyor. 2020’de Amerikalılar, yaklaşık 4,3 milyon işletme kurmak için evrak gönderdiler, nüfus sayımı verileri, hükümetin takip ettiği on beş yılın en yüksek rakamını gösterdi. Yeni iş başvuruları 2021’de daha da yüksekti.

Birçoğu zorunlu olarak işlerinden atılan insanlar tarafından başlatılırken, diğerleri sadece kendi patronu olmak istediklerini fark etti.
Anthony girişimci olmadan önce işten işe atladı. İki yıl boyunca, Madison Square Garden içindeki bir mağazada öğleden sonra 3’ten akşam 11’e kadar çalıştı, ardından bir kiralık araba masasında gece yarısı vardiyasında çalışmak için La Guardia Havaalanı’na koştu.

Bilim adamı olmak istedi ve sonunda John Jay Ceza Adalet Koleji’ne kaydoldu ve adli toksikoloji bölümünden mezun oldu. Ancak 2015 yılında, görüşünü bulanıklaştıran ve laboratuvar stajı yapma motivasyonunu kıran nadir bir göz rahatsızlığı teşhisi konduğunda büyük bir aksilikle karşılaştı.

Para azalırken, Bayan Anthony hobilerini tam zamanlı uğraşlara dönüştürdü. Brooklyn ve Queens’deki çocuklara pop-up fen dersleri verdi. Evde nasıl deodorant ve diş macunu yapılacağını araştırdı ve bunları yerel sakinlere sattı.

Pandemi sırasında, işi, bağışıklığı artırdığına inandıkları yiyecekleri arayan kişilerden ev yapımı mürver sakızları için çevrimiçi siparişlerdeki artıştan yararlandı. Geçen yıl aynı zamanda bir yoga eğitmeni ve doula oldu.

“Artık hayatta kalma modunda değilim,” dedi Bayan Anthony. “Çocuklarıma sağlamak istediklerime ilişkin vizyonum için şimdi NYCHA konutlarından ayrılmak istiyorum.”

Jonathan Alexander için, Staten Island’daki Todt Hill Evleri’nde yaşarken başladığı gıda işinin başarısı, 2019’un sonlarında kompleksin dışına ve bir bodrum katına taşınmasına izin verdi. Paket servisi olan bir empanada restoranına başladığı zaman.Jonathan Alexander, restoran mutfaklarında kendini aşağılanmış ve saygısız hissettikten sonra kendi yemek şirketini kurdu. Kredi… The New York Times için Carly Zavala32 yaşındaki Alexander, 2018 yılında kurumsal etkinliklerde çalışanlara hizmet veren kendi yemek şirketini kurmuştu. Kolunda kalıcı yanık izleri bırakan bir inşaat işinde yıllarca çalıştıktan sonra yemek pişirme hayallerinin peşinden gitti.
Ancak New York City çevresindeki restoran mutfaklarında çalışırken, sık sık saygısız ve aşağılanmış hissetti, meslektaşlarına annesinin kanepesinde yaşadığını söylemekten utandı. toplu konutta.

“Annemin koltuğuna oturduğumda kendi kendime ağlardım” dedi. “Sosyal konumum, projelerden olmam, Siyah olmam, fakir olmam nedeniyle geri tutulduğumu biliyordum.”

Salgın sırasında paket servisi olan restoranı kapandı. Ve Ida Kasırgası’nın kalıntılarının yol açtığı sel, geçen yaz Staten Island’daki dairesini yerle bir etti ve binlerce dolar değerindeki pişirme ekipmanını silip süpürdü.

Sosyal medya bir can simidi haline geldi. Bay Alexander, Instagram ve Clubhouse gibi uygulamalarda önde gelen restoran sahiplerini aradı ve onlara sözleşmeleri nasıl müzakere edeceklerini ve sermayeyi nasıl artıracaklarını sordu. Siyahların sahip olduğu restoranları tanıtan bir uygulama olan EatOkra’ya katıldı. Jitjatjo uygulaması aracılığıyla serbest catering konserleri rezervasyonu yaptı.

Ağızdan ağıza, Bay Alexander’ın takvimi, Hamptons’ta bir aile için bir ay boyunca yemek pişirmek için 22.000 dolarlık yakın tarihli bir teklif de dahil olmak üzere özel şef rezervasyonlarıyla doluyor. O ve oğlu kısa süre önce yeni bir eve taşındılar.

NYCHA sakinleri için, bir işi büyütmenin önündeki engellerden biri, daha fazla para kazanmanın kiralarını artıracağı korkusudur. Konut idaresi, kısmen sakinlerin banka hesaplarının değerine dayalı olarak aylık kirayı hesaplar. Geçen yıl, New York’ta toplu konut ailesinin ortalama kirası 533 dolardı.
Yeni rapora göre bu sistem, kiracıları bir iş kurmak için para biriktirmekten veya serbest meslek gelirini bildirmekten caydırıyor. NYCHA sakinleri, gelirleri belirli bir eşiği aşarsa, gıda pulları gibi diğer devlet yardımlarını da kaybedebilir.

Rapor, New York City’nin NYCHA sakinlerini federal Aile Kendi Kendine Yeterlilik programına kaydettirmek için çok az şey yaptığını ve bu da toplu konut sakinlerinin daha fazla kira ödemeden bir emanet hesabında tasarruflarını biriktirmelerine olanak tanıdığını söyledi.

2017 yılında Queens’deki Pomonok Evlerinde yaşarken yemek servisi şirketini kuran 44 yaşındaki Brandi Covington, bir müşteri tabanı oluşturup şehir sözleşmeleri kazandıktan sonra şimdi 20 çalışanı var. Ancak salgın ona ilk kez yağmurlu gün fonu ayırmayı öğretti. Cooking With Corey’in sahipleriBrandi Covington ve Corey Whittenburg, pandeminin onlara birikimlerini işe yatırmanın önemini öğrettiğini söyledi. Kredi… The New York Times için Carly Zavala“Yeterli paraya sahip olmak bizim için yeniydi” dedi. “Bir an için anlamsızlaştık çünkü tam olarak ihtiyacımız olandan daha fazlasına sahiptik.”

Cooking With Corey şirketini, profesyonel bir şef olan 40 yaşındaki nişanlısı Corey Whittenburg ile birlikte yönetiyor. En büyük sözleşmeleri, Yukarı Batı Yakası’ndaki bir kolej olan Amerikan Müzik ve Drama Akademisi’ndeki öğrencilere yemek dağıtmaktır.

İşin başarısı, Bayan Covington’ın geçen yıl NYCHA’daki konutundan çıkıp College Point, Queens’deki bir daireye taşınmasına izin verdi.
Yerli Karayip mirasını kutlayan bebek kıyafetleri satan bir çevrimiçi mağaza olan Ojala Threads’de 2021, yaklaşık 6.000 dolarlık satışla şimdiye kadarki en iyi yılıydı.

Kurucusu, Güney Bronx’taki Mitchel Houses sakini 41 yaşındaki Ramona Ferreyra, otoimmün bozukluğu nedeniyle artık fiziksel olarak ofis işlerinde çalışamaz hale geldikten sonra 2018’de girişimciliğe döndü.Güney Bronx’taki Mitchel Evleri’nin bir sakini olan Ramona Ferreyra, otoimmün bir rahatsızlığının iş bulmasını engelledikten sonra kendi bebek giyim şirketini kurdu. Ofis. Kredi… The New York Times için Carly ZavalaFerreyra’nın şu anda en büyük zorluğu, ürünlerini sergileyebileceği uygun fiyatlı perakende alanı bulmak.

“Hayatımın geri kalanında fakir olmaya niyetim yok” dedi Bayan Ferreyra. “Girişimcilik benim için ekonomik bağımsızlığa giden bir yoldur.”
 
Üst