Indian Wells, Nardi Djokovic'i yendi ve son 16'ya kaldı

Tepekoylu19

Global Mod
Global Mod
Şirketi Luca Nardi Kaliforniya'daki Indian Wells'deki ATP Masters 1000 turnuvasında (sert kort, para ödülü 9.495.555 $). Marche bölgesinden yirmi yaşındaki, elemelerin son turundaki yenilgisinin ardından dünya sıralamasında 123. sırada yer alan ve skor tablosunda şanslı bir kaybeden olarak yer alan oyuncu, Dünyanın 1 numarası ve ilk seri başı olan 36 yaşındaki Sırp Novak Djokovic'i yendiİki saat yirmi dakika sonunda 6-4, 3-6, 6-4'lük skorlarla son 16 turuna katılmaya hak kazandı.

Nardi Çarşamba günü 26 yaşındaki Amerikalı Tommy Paul ile karşılaşacak, dünyada 17 numara ve seri başı. Djokovic, 2008'deki Miami turnuvasında Güney Afrikalı Kevin Anderson'a karşı aldığı yenilginin üzerinden 16 yıl geçtikten sonra, dünya sıralamasında ilk 100'e giremeyen bir tenisçiye karşı oynadığı maçı kaybederek geri dönüyor. Nardi bu prestijli başarı ile ilk sıraya girecek. Gelecek hafta dünyada yüz kişi olacak, ancak bu Paul'un aleyhine olacak.

“Bunun bir mucize olduğunu düşünüyorum, bu çılgınlık”

“Bunun bir mucize olduğunu düşünüyorum. Ben yirmi yaşında, 100 numarada bir oğlan çocuğuyum ve o, dünyada Novak Djokovic'i yenmeye devam ediyor. Bu çılgınlık.” Bunlar Luca Nardi'nin zaferden hemen sonra söylediği sözler. Başarılarından dolayı Jannik Sinner'dan ilham alan Marche bölgesinden yirmi yaşındaki oyuncu, “Sanırım bu geceden önce kimse beni tanımıyordu. Umarım seyirciler eğlenmiştir. Gerçekten mutluyum” diye ekliyor. “Avustralya Açık'taki tüm maçlarını gördüm. Onun başarıları bana daha iyiyi yapma konusunda ilham veriyor. Bugün kazanmayı beklemiyordum ama her antrenmanda her zaman elimden geleni yaptım ve bugün bu gerçekleşti. Gerçekten mutluyum.”

Ayrıca okuyun