Jack Dorsey ile Rapçi Jay-Z ile ‘Bitcoin Akademisi’ Kurdu

AliDayı

New member
Dünyanın en tanınan mikroblog sitesi Twitter’ın kurucusu ile dünyaca ünlü müzikçi Jay-Z, iş birliği yaparak yeni bir eğitim platformu kurduklarını deklare ettilar. “Bitcoin Academy” (Bitcoin Akademisi) olarak isimlendirilen bu platform, isminden da anlayabileceğiniz üzere kripto paralar ve Bitcoin ile ilgili eğitimler verecek. Büsbütün fiyatsız olan eğitimler hem yüzyüze hem uzaktan gerçekleştirilecek.

Bitcoin Academy, “Para nedir?”, “Kripto para nedir?”, “Blockchain nedir?”, “Bitcoin nedir, niye kullanılır ve niye kıymetli?” üzere husus başlıklarını içeren bir dizi eğitim programı barındırıyor. Yapılan açıklamalara nazaran iki haftada bir defa gerçekleştirilecek eğitimlerde gerek gençlerin gerekse yatırımcıların daha fazla bilgi sahibi olmaları sağlanacak. Ayrıyeten herkes için değerli olan “Kendinizi dolandırıcılardan nasıl koruyabilirsiniz?” problemi de Bitcoin Academy’nin vereceği eğitimler içinde yer alacak.

Bitcoin Academy’nin merkezi, Jay-Z’nin büyüdüğü ev

Jay-Z, Bitcoin Academy için kendi meskenini de açmış durumda. Dünyaca ünlü müzikçi, Brooklyn’de bulunan ve kendisinin ortasında büyüdüğü meskeni ofis haline getirdi. Bu durumun Jay-Z hayranlarını daha fazla heyecanlandıracağı düşünülüyor. Eğitim programına kayıt olan herkes, istediği takdirde Jay-Z’nin büyüdüğü meskene gidip, yüz yüze eğitim alabilecek.

Bitcoin Academy için oluşturulan internet sitesinde, Lamar Wilson ve Najah J. Roberts isimlerinin eğitimciler olarak gösterildiğine tanıklık ediyoruz. Lamar Wilson, yaptığı Bitcoin yatırımları ile milyarder olan bir isim. Najah J. Roberts ise Blockchain teknolojileri üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Yani her iki eğitimci de boş değil.