“Karım ve çocuklarım şeytanın eline geçti”

Tepekoylu19

Global Mod
Global Mod
Şu ana kadar pişmanlık belirtisi yok. Altavilla Milicia'da (Palermo) bir şeytan çıkarma ayini sırasında ailesini yok ettiği suçlamasıyla tutuklanan 54 yaşındaki duvar ustası Giovanni Barreca, 40 yaşındaki eşi Antonella Salamone ile oğulları Kevin ve Emanuel'in, 16 ve 5 yaşlarındayken “şeytan tarafından fethedildiler”. Barreca bunu kendisiyle birkaç kez görüşen avukatı Giancarlo Barracato'ya bizzat söyledi.

54 yaşındaki avukatın Adnkronos'a verdiği bilgiye göre, Massimo Carandente ve Sabrina Fina'nın yanı sıra Barreca'nın “sürekli hezeyan halindeki” 17 yaşındaki kızı da cezaevinde.

“Hem müşterilerimi hem de Sabrina Fina ve Massimo Carandente'yi görmeyi başardım. Gerçekleri kendi versiyonlarıyla anlattılar ve bana daha fazla araştırma yapmam için bazı fikirler verdiler ama başka bir şey söyleyemem. Olanlar karşısında kesinlikle şok oldular. Palermo'daki Pagliarelli hapishanesinden ayrıldıktan sonra çiftin avukatı Marco Rocca, meseleyi anlayın” dedi.

Müşterileriyle bugün ilk kez görüşen Rocca, “Bu durumdan çok rahatsızlar. Bana birbirlerini tanıdıkları için o evde buluştuklarını söylediler” dedi. Rocca tekrar, “Şeytan çıkarmadan hiç bahsetmediler” dedi. “Alternatif bir versiyon sundular tabiri caizse ama başka bir şey söyleyemem. Belirli saatlerde o evde olduklarını belirttiler.” Avukat, “Anladığım kadarıyla şans eseri, belki de sosyal medyadan doğan bir dostluktu” diye vurguladı.

Başlangıçta avukatlar Sergio ve Vincenzo Sparti olarak adlandırılan Sabrina Fina ve Massimo Carandente'nin avukatları, Cumartesi günü görevlerinden vazgeçtiler. “Neden bahsettiğimizi anlamak için sadece – Rocca hapishaneye girmeden önce şöyle demişti – emri okuma fırsatım oldu. Okuduktan sonra gerçeklerin nasıl gittiğine dair hiçbir fikrim yok. Soruşturma altındaki iki kişiyle konuşmak istiyorum. Bu kesinlikle korkunç bir suç ve işlerin nasıl gittiğini anlamak istiyorum.” Görevden feragat edilmesi konusunda ise “Medyada da çok büyük bir baskı var. Değişiklikleri anlamaya başladım, göreceğiz” diyor.

Ayrıca okuyun