karısı ve evliliği olmayan, patronun kadınları kimdi

Tepekoylu19

Global Mod
Global Mod
Bugün 25 Eylül 2023’te 62 yaşında hayatını kaybeden Matteo Messina Denaro hiç evlenmemişti. Pek çok ilişkisi olmuştu ama sen hiçbiriyle düğününü kutlamamıştın. Patron Totò Riina veya Bernardo Provenzano’nun davranışlarından çok farklı bir davranış. Hem resmi olarak evli hem de çocuklu. Son raporları, 16 Ocak’ta kemoterapi için gittiği Palermo’daki La Maddalena kliniğinde tutuklanan mafya patronunun destekçileri hakkında yapılan soruşturmadan ortaya çıktı. Mafya patronunun başka kadın tanıdıkları olduğunu bilmesine rağmen Matteo Messina Denaro ile yıllarca ilişkisi olan Campobello’nun patronunun öğretmeni ve kızı Laura Bonafede tarafından tanımlanan matematik öğretmeni ‘Sbrighisi’ gibi. ‘Sbrighisi’ gibi.

Vaftiz babasının tutuklanmasının ardından öğretmen, patronla olan hikayesini anlatmak için polise koştu. Onunla süpermarkette tanışmıştı. Polise “Beni nasıl dinleyeceğini biliyordu, kendimi önemli hissettirdi” dedi. Ancak adamın İtalya’da en çok aranan adam olduğunu bilmediğini söyledi. “Tutuklandıktan sonra öğrendim” dedi. Kendisini ona emekli doktor Francesco Salsi olarak tanıttı.

Patron, Laura Bonafede ile kitapların veya karakterlerin başlıklarını kullanarak gizli bir dil bile yaratmıştı. Campobello di Mazara’ya seslenen ‘Yüzyıllık Yalnızlık’taki ‘Macondo’ ya da Bukovski’nin Laura Bonafede’nin kızına seslenen ‘Tania’sı gibi. 2000’li yıllarda uzun bir ilişki yaşadığı kadın Maria Mesi ise ‘Tecla’ kod adını taşıyordu. Kadın yardım ve yataklıktan suçlu bulundu. Ve yakın zamanda patronun tutuklanmasının ardından Bagheria’daki eviniz arandı. Patronun bir diğer kadını da patronun sutler’ı olan Lorena Lanceri’dir. Evli kadın onu aylarca evinde ağırladı. Bir de ölen patronun kız kardeşleri var: Rosalia ve Patrizia Messina Denaro, ikisi de mafya yüzünden hapiste.

Ama aşık olduğu ilk kadın genç Avusturyalı Andrea’ydı. Daha sonra tek kızı Lorenza’nın annesi Francesca Alagna geldi. Artık genç bir anne olan Lorenzo, geçtiğimiz aylarda babasının soyadını alabilmek için talepte bulundu. Ancak öyle görünüyor ki son günlerde onu hastanede göremedi.