kürtaj ve çocuk hiç olmadı

Tepekoylu19

Global Mod
Global Mod
“Bir yetişkinle olan ilişkide boşanabilirsiniz, bir çocukla olan ilişki sonsuza kadar sürer. Ve ben hiçbir zaman kendime bunu ‘sonsuza kadar’ söylemeye ya da kendime vermeye cesaret edemedim.” Francesca Fagnani’nin Belve’deki konuğu Emma Bonino, bu akşam Raidue programında çocuk sahibi olmama kararı da dahil olmak üzere tüm soruları yanıtlıyor. Bonino, 1974 yılında 27 yaşındayken kürtaj yaptırmaya karar verdi.

“Ne o zaman ne de sonrasında çocuğum olmadı. Çocuk sahibi olmak ‘sonsuza dek’ demektir. Bir yetişkinle olan ilişkide boşanabilirsiniz, çocukla olan ilişki sonsuza kadar sürer. Ve hiçbir zaman kendi kendime söylemeye ya da vermeye cesaretim olmadı. Beni en çok etkileyen şey geceleri gizlice kürtaja gitmek zorunda kalmanın aşağılanmasıydı: Neden böyle bir şeye katlanmak zorunda kaldığımı merak ediyordum. Bu beni ‘bir daha asla kimseye’ dememeye itti” diyor Bonino. “Birkaç ay boyunca Aurora ve Rugiada adında iki kıza baktım ve onlarla mükemmel ilişkiler sürdürdüm. Belki de annelik arzum bu deneyimle tükendi” diye ekliyor.

Akşamın haberi sağlık durumlarıyla bağlantılı: “Tümörden kurtuldum, doğrulayıcı tomografi çektirmem gerekiyor ama istenmeyen misafir olan bu mikrositom gitti”.

Röportajın önemli bir kısmı Marco Pannella ile olan ilişkiye ayrılmış. “Ayrılık tek taraflı oldu, nedenini hiç anlamadım. Çok acı çektim, yoluma devam ettim. Bazen onun yaratıcılığını özlüyorum, bende yok. Ona ne olduğunu sormak isterdim. sen mi? Bir zamanlar biri bana ‘sadık bürokrat’ demişti… yani…” diyor.

“İlişkimiz uzun sürdü çünkü hiç ‘cinsel komplikasyon’ yaşamadı, ben bile ondan pek hoşlanmadım. O da kesinlikle benden hoşlanmadı. Hayatımın aşkı Roberto Cicciomessere’ydi, yaşlanacağımızı düşünüyordum. birlikte. 10 yıl ve o ayrılıyor: Kendime birçok soru sordum, cevap en sıradan olanıydı. Başka birine aşık olmuştu”, diye devam ediyor. Hiç esrar içti mi? “Az önce Pannella ve diğerleriyle birlikte bir basın toplantısında esrar içtim. Amaç toplum içinde sigara içmekti, ıslanıyorum ve sırılsıklam oluyorum: Yaptım ama hoşuma gitmedi…”.