“Putin yeni bir Hitler, üçüncü dünya savaşını göze alıyoruz”

Tepekoylu19

Global Mod
Global Mod
Vladimir Putin yeni bir Adolf Hitler’dir ve durdurulmalı çünkü üçüncü dünya savaşı risklerinden kaçınılmalıdır. Bunlar Ukrayna cumhurbaşkanının sözleri Volodimir Zelensky CBS’nin 60 Dakika programıyla ilgili bir röportajda. “Tüm dünyanın değerlerini savunuyoruz. En büyük bedeli Ukraynalılar ödüyor. Gerçekten özgürlüğümüz için savaşıyoruz, ölüyoruz, bu kurgu değil, kitap değil. Zelensky, “Gerçekten dünyayı yok etme tehdidinde bulunan nükleer silahlı bir devlete karşı savaşıyoruz” dedi.


Ayrıca okuyun


Kiev, Washington’un garanti ettiği mali ve askeri yardıma bağımlı. “Amerika Birleşik Devletleri Ukrayna’yı mali açıdan destekliyor ve minnettarım. Sadece Ukrayna’yı desteklemediklerini düşünüyorum. Ukrayna düşerse Putin kesinlikle daha ileri giderdi. Putin Baltık ülkelerine ulaştığında Amerika Birleşik Devletleri ne yapacak? Polonya sınırına ne zaman ulaşacak?” diye merak ediyor. Amerikan yardımı “çok para, son derece müteşekkiriz. Ukrayna minnettarlığını göstermek için başka ne yapmalı? Bu savaşta ölüyoruz. Ukrayna düşerse on yıl içinde ne olacak? Bunun hakkında düşün. Ruslar Polonya’ya ulaşırsa bundan sonra ne olacak? Üçüncü Dünya Savaşı mı? Putin’i mi durdurmak istediğimize yoksa bir dünya savaşı mı başlatmak istediğimize tüm dünyanın karar vermesi gerekiyor. Putin’i değiştiremeyiz. Onu seçip tekrar seçtiler, ikinci Hitler olarak yetiştirdiler. Zamanda geriye gidemeyiz. Ama burada durabiliriz.”

Zelensky, karşı saldırının yavaş ilerlediğini ancak ilerleme kaydettiğini söylüyor. “İnisiyatif bizde. Bu bir artı. Rus saldırısını durdurduk ve karşı saldırıya geçtik. Çok hızlı değil. Her gün ilerlemek ve bölgeyi temizlemek önemli” diyor. “Topraklarımızı mümkün olduğu kadar temizleyip, günde birkaç yüz metre de olsa ilerlemeliyiz. Hava şartlarını ya da yaklaşan kışı düşünmemize gerek yok: “Zırhlı araçla geçemediğimiz yerden uçuyoruz. Uçamıyorsak drone gönderiyoruz. Putin’e ara vermemeliyiz.”
 
Üst