Tüm Kripto Paraları İzleyebilen Teknoloji Bu Yıl Geliyor

AliDayı

New member
2022 yılında insanlara saç baş yoldurtan kripto para piyasası, 2023’e umut vaat eden bir giriş yaparak insanları heyecanlandırdı. Artık de bir daha borsaların düzebir daha tesir edebilecek bir gelişme yaşandı. Güney Kore Adalet Bakanlığı, yeni bir kripto para takip sistemi duyurdu.

Güney Kore’nin lokal medya kuruluşlarından birinin paylaştığı bir haberde belirtilene nazaran “Sanal Para Ünitesi İzleme Sistemi” ismi verilen bu sistem, birfazlaca alanda kullanılacak:

İşlem geçmişini izlemek, süreçlerle ilgili ayrıntıları çıkarmak ve havale öncesi ve daha sonrası fon kaynağını denetim etmek


Sistemin 2023’ün birinci yarısında devreye alınması planlanırken, Güney Kore Adalet Bakanlığı yılın ikinci yarısında bağımsız bir izleme ve tahlil sistemi geliştirdiklerini aktardı. Bakanlığın açıklamasının çevirisi şu biçimde:

“Suçun karmaşıklığına karşılık olarak, isimli altyapıyı güzelleştireceğiz. Milletlerarası standartları karşılayan bir ceza adaleti sistemi kuracağız.”

Güney Kore polisi daha evvel cezai soruşturmalarda iş birliği yapmak ve nihayetinde kripto yatırımcıları için inançlı bir ticaret ortamı oluşturmak için beş mahallî kripto borsası ile bir muahede yapmıştı. Yılın ikinci yarısında da bu biçimde bir sistem yürürlüğe sokulacak.
 
Üst